Zmeň svoj život

Publikované 23.10.2017

Každým dňom máme príležitosť niečo zmeniť. Spraviť krôčik k “svojmu” ideálnemu, šťastnému životu. Zmeniť iba maličkosť našej každodennej rutiny. Okoreniť svoj život o stále nové a krásne. Poďme sa tešiť z každého jedného momentu, buďme šťastní a naplnení radosťou zo svojho vlastného života.

Ako teda na to? Spísala som pre vás pár bodov, ktoré zmenia váš život. Neznamená to, že sa treba vrhnúť na každý z nich hneď teraz. Berte ich ako inšpiráciu ku zmene. Aj zmena je proces. Proces, ktorým si každý z nás musí prejsť sám. Podávam vám teda aspoň tipy, ktoré pomohli a pomáhajú mne.

1. Kvalitný spánok, ranné vstávanie

Doprajme svojmu telu kvalitný spánok a vstaňme ráno skôr! Naschvál nepíšem o konkrétnom čase, pretože každému z nás vyhovuje niečo iné. Nezahoďme však dobrý pocit, že sme toho cez deň stihli veľa vďaka tomu, že sme vstali skôr. Viacerí z nás si vravia “Ja nie som ranné vtáča” ….o to, ale vôbec nejde. Pokiaľ ide o vstávanie je to iba zvyk, ktorý sme naučili svoje telo robiť. Ak sa naučíme vstávať, čo i len o chvíľu skôr budeme mať priestor pre svoju rannú rutinu, ktorá naštartuje náš deň.

2. Urob si ráno pár minút pre seba

Pamätaj, že ráno je najlepší čas, kedy sa venovať samému sebe. Odporúčam meditáciu, písanie denníka, vizualizácie, cvičenie alebo čítanie. Je to na vás! V každom prípade si na ráno vyberte aktivity, ktoré naštartujú váš deň a motivujú vás.

3. Začni sa hýbať

Nie každý z nás musí byť vrcholový športovec, ale telo každého z nás potrebuje pohyb. Prechádzku na čerstvom vzduchu, ranný strečing alebo akýkoľvek pohybový rituál. Je toho toľko spomedzi čoho môžeme vyberať. Milujem si ráno pustiť hudbu a prirodzene svoje telo hýbať v rytme. Telo si samo vypýta pohyb, ktorý potrebuje a navyše je to zábava.

4. Staraj sa o svoje telo

Tvoje telo je tvoj domov. Celý deň funguje na plné obrátky, bez toho, aby si si to uvedomoval. Tak sa mu za to odvďač! Choď na masáž, dopraj si odpočinok, saunu alebo akýkoľvek relax. Urob si za mesiac aspoň jedno poobedie iba pre seba. Šup do papúč a mikiny, uvariť si teplý čaj, dať si kúpeľ, postarať sa o svoju pleť, čítať a relaxovať v príjemnej domácej atmosfére.

5. Jedz zdravo, pi veľa vody

Vyberajme si jedlo, ktoré nášmu telu prospieva. Musím sa priznať, že tento bod je pre mňa veľmi obtiažny a verím, že pre mnohých z nás. Treba ale dbať nielen na to, čo dávame na seba, ale ešte viac, čo dávame do seba. Aj toto je jedno z poďakovaní pre naše telo. Neznamená to, že sa striktne musíme nútiť jesť to, čo nechceme. Ide iba o to, vybrať si pre nás tú lepšiu voľbu. Nahradiť nezdravé potraviny zdravšími, kvalitnejšími, lokálnymi a najlepšie domácimi. Je to predsa investícia do samého seba.

6. Zo všedných činností si urob záľubu

Všedný deň nás niekedy dokáže poriadne unaviť, unudiť. Stále dookola to isté. Skúsme sa preto naučiť urobiť si z každej činnosti výnimočnú, inú, hravú. Spievajme pri varení, tancujme pri vešaní prádla. Skúsme sa tešiť z každodenných maličkostí ako deti. Naučiť sa pozerať sa na veci z nadhľadu. Keď nás niečo naserie, väčšinou je to dočasná záležitosť, nad ktorou sa o pár minút, hodín, dní len pousmejeme. Vezmime si z každej skúsenosti to pozitívne. Garantujem vám, že toto zmení váš život úplne!

7. Stretávaj sa s ľuďmi, ktorí ťa motivujú

Ten pocit, keď sa stretnete s človekom, ktorý do vášho života prinesie nový pohľad na veci. Vždy po takomto stretnutí sa usmievam a vojde do mňa inšpirácia tvoriť, premýšľať a tešiť sa zo života.

Len my si vyberáme okolo seba ľudí, ktorými sa obklopujeme a ktorí náš život dokážu obohatiť.

Alžbeta Kobydová Autor článku

Mama, manželka, jogínka a v neposlednom rade človek nadšený pre zdravý životný štýl a vytvorenie harmónie vo všetkých oblastiach svojho života.

Podobné články

Ako si vyrábam vlastnú kozmetiku
Minimalizuj v kuchyni + zero waste tipy
Ako na hennu
Sprav svoj život krajším, MINIMALIZUJ