Potulky Škótskom

Publikované 22.12.2017

Náš 7-dňový roadrip po Škótsku

27.8. - 3.9.2017

Dunkeld Cathedral, Dunkeld Cathedral, Aviemore, Inverness, Loch Ness, Eilean Donan Castle, The Fairy Pools, Lewis and Harris, Gearrannan Blackhouse Village, Glenfinnan Viaduct, Edinburgh

HIGHLAND FOLK MUSEUM

Príjemná atmosféra, napodiv aj počasie, ktoré bolo upršané len keď sme sadli do auta. Čo vám poviem, sme si to vybavili. Highland Folk museum je veľmi peknou ukážkou škótskej histórie a vôbec nie nuda! Chlapci sa pohrali s bágrom, dievčatá si dali cukríky a všetci sme sa naučili krasopisne písať.

EILEAN DONAN CASTLE

Jeden z dvoch hradov, kde sme boli aj vo vnútri fakt stál za to. Výhľady, interér, atmosféra...nie nadarmo sa hovorí, že to je najviac 'fotogenický' hrad.

ISLE OF SKYE

Samozrejme, krásna príroda, ale odporúčam cestovať stále vyššie a vyššie, tam je toho oveľa viac krajšieho :)

LEWIS AND HARRIS

Jednoznačne no.1 z nášho roadtripu. Na tom sa myslím všetci zhodneme. Na začiatku síce trošku žalúdočné chvenie na trajekte, no musím povedať, že toto miesto stálo za to. Ostrovy sú nádherné, úplne pusté a máloktorý turista sem zablúdi. Možno preto, že je to trošku viac odruky. Nájdete tu až jeden obchod a jednu reštauráciu s otváracími hodinami 12-17, ale pri tých výhľadoch je to úplne jedno (no jedlo si treba určite vziať so sebou, aby ste neumreli hladom). Vyzerá to tu ako Karibik, len s trošku studenšou klímou. Určite odporúčam.

GLENFINNAN VIADUCT + GLENCOE

EDINBURGH

Krásne mesto! Neviem, či to bolo dobrou konštaláciou hviezd alebo je Škótsko ozaj taká pekná krajina. Konečne sme sa dostali aj do pohodlnejšieho ubytovania a aj strava nám začala oveľa viac voňať. Namiesto ohromného baked potato to už bola seriózna európska kuchyňa-naštastie.

kľúčové pojmy a dojmy: príroda, zeleň, vzduch, voda, čistota, hostel, BMW, baked potato, jazerá, hrady, haggis, pokoj, karibské pláže, baretka, antikvariáty

+VIDEJO

https://www.youtube.com/embed/ak_rxPh2IhI

Alžbeta Kobydová Autor článku

Mama, manželka, jogínka a v neposlednom rade človek nadšený pre zdravý životný štýl a vytvorenie harmónie vo všetkých oblastiach svojho života.

Podobné články

Ochutnávka Budapešti
Ako sa zbaliť minimalisticky + cestovateľský zoznam
Čo znamená cestovať?