Knihy, ktoré mi zmenili život

Publikované 31.10.2017

BEYOND RELIGION, DALAI LAMA

“Pokojný a skromný život prináša viac radosti než honba za úspechom, z ktorej plynie len večný nepokoj.

Hodnoty materiálneho sveta v dnešnej dobe prevládajú nad vnímaním vlastností človeka, ľudskosti, lásky, pokory. Tieto hlavné duševné hodnoty sú ale pre človeka primárne a prirodzené rovnako ako dych.

Nadčasová kniha, v ktorej nájdete pohľad na ľudskú jednotu. Miestami som v nej našla aj odpovede na veľmi aktuálne otázky dnešnej migrácie. Ako by sme sa všetci mohli povzniesť a pozrieť sa na tieto témy z pohľadu ČLOVEKA a nie politiky.

KÚZELNÉ UPRATOVANIE, MARIE KONDO

Návod ako si upratať život a vniesť do neho harmóniu. Stavím sa, že veľa ľudí už len samotný názov odradí, ale knihu by som odporúčala naozaj každému. Pokojne aj ľuďom, ktorých upratovanie nebaví, pretože ponúka tipy ako si efektívne zariadiť domácnosť tak, aby sme nad upratovaním netrávili veľa času.

MALÝ PRINC, ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY

“Len srdcom môžeme vidieť správne, to čo je podstatné je okom neviditeľné.”

Kniha, ktorej sa nikdy nevzdám, budem ju čítať deťom a oni zas mne keď budem na dôchodku. Myslím, že túto knihu netreba nikomu predstavovať. Mám ju doma v troch rôznych verziách :)

MAPS TO ECSTASY, GABRIELLE ROTH

“Naše telo je základným vyjadrením nášho života, našej existencie. Je to naša biblia, encyklopédia, náš životný príbeh.”

Gabrielle Roth rozpráva o piatich elementoch našej psychiky. O sile bytia, lásky, poznania, videnia a liečenia. Je to trošku spirituálna kniha, ktorá má v sebe veľa pozitívnej energie. Rozpráva o našom tele, o tom ako sa o neho starať.

“Každý z nás má silu a zodpovednosť uzdravovať sa, byť sebe samým lekárom.”

DOMÁCNOSŤ BEZ ODPADU, BEA JOHNSON

Žiť uvedomelejšie a zároveň ekologickejšie. Návod ako urobiť niečo pre zem, na ktorej žijeme a tipy ako nájsť zmysel života v nemateriálnom svete. Kniha vás ovplyvní do tej miery ako ste schopní ju prijať. No určite si v nej nájde každý z nás niečo svoje.

MNÍCH, KTORÝ PREDAL SVOJE FERRARI, ROBIN SHARMA

“Kvalita vášho života sa v konečnom dôsledku rovná tomu ako ste prispeli svetu.”

Motivačná a veľmi inšpiratívna kniha o tom, ako sa na svoj vlastný život pozerať prostredníctvom tých pravých hodnôt. Pracuje s meditáciou a vizualizáciou cez zaujímavé objekty, ktoré predstavujú hodnoty človeka.

“Tajomstvo šťastia je jednoduché: Zistite, čo robíte radi, a potom venujte všetku svoju energiu tomu, aby ste to robili.”

Tak a to by bolo asi všetko top z top. Tieto knihy kľudne odporúčam ako tipy na darčeky, čiže ak si v nich nájdete tú svoju alebo tú jeho/jej tak kupujte. Je ešte niečo, čo by ste mi odporučili vy?

Alžbeta Kobydová Autor článku

Mama, manželka, jogínka a v neposlednom rade človek nadšený pre zdravý životný štýl a vytvorenie harmónie vo všetkých oblastiach svojho života.

Podobné články

Ako si vyrábam vlastnú kozmetiku
Minimalizuj v kuchyni + zero waste tipy
Ako na hennu
Sprav svoj život krajším, MINIMALIZUJ