Frankfurt aneb prvý let s bábom

Publikované 15.2.2018

Let s dieťaťom (do 2 rokov) mnohým príde nebezpečný alebo zbytočný, veď dieťa aj tak z cestovania nebude mať žiadne spomienky. To je síce pravda, ale myslím si, že sa “naučí” cestovať, no a rodičia chcú predsa tiež vidieť kus sveta. To najdôležitejšie je, že dieťa do dvoch rokov platí asi 10% z ceny letenky. V našom prípade to boli 3 eurá za spiatočnú letenku :) No necestuj!?

Čo sa týka batožiny, je viac než vhodné zbaliť sa čo najminimalistickejšie. Kedže o jednu batožinu už máte postarané - dieťa. V prípade základných fare (najzákladnejšia letenka) dieťa väčšinou nemá nárok na žiadnu batožinu okrem kočíka. My sme to zvládli (ja, manžel a dieťa) s malým kufríkom a dvoma minibatohmi. Plus teda ten spomínaný kočík. Pre istotu som zisťovala, aký kočík môže byť veľký, ale vraj na tom nezáleží. Do príručnej tašky si môžete pribaliť aj klasickú fľašu s vodou - stačí povedať, že je pre dieťa a máte odpustené. ň

Keď cestujete s dieťatom všetci sú na vás zrazu oveľa milší.

Dočítala som sa aj, že počas vzletu a pristávania je dobré, aby dieťa papalo, aby mu nezaľahlo v ušiach. Riadila som sa tymito pokynmi a let sme prežili úplne hladko. Povedala by som, že Sara to z nás zvládla úplne najlepšie. Ešte aj tie turbulencie.

Je dôležité si všetko pekne dopredu naplánovať. S dieťaťom určite nechcete stresovať, keď začne plakať, že je hladné alebo posraté. Na letisku to nebol žiadny problém, pretože sme našli takzvané “baby rooms” (viď. foto nižšie), kde sú prebaľovacie pultíky a sem tam nejaké to kreslo na kojenie. Čiže pohoda. Tu sa dostávame k dvom základným potrebám. Je vhodné mať po ruke miesto, kde môžete dieťa prebaliť a nakojiť (pozn. keby sme fľaškovali tak asi sedím doma na riti). Problém býva niekedy s kočíkom, takže sme si pre istotu pribalili aj nosič.

Treba však aj veľa improvizovať a byť flexibilný. Viď dieťa v šuflíku - keď nie je postieľka po ruke.

Inak Frankfurt je mesto celkom škaredé. Námestie tvorí jedna rada pekných domčekov a to je celé. Ja osobne mám veľmi rada pekné milé kávičkovočajíkové podniky, ale také sme tam veru nenašli, možno len naša smola. Som toho názoru, že vidieť treba všetko - pekné, škaredé, bohaté, chudobné a potom väčšinou človek usúdi, že najsamlepšia je zlatá stredná cesta. No a, že na Slovensku to nie je také tragické.

Nečakali sme žiadne skvosty, veď aj tak sme Frankfurt navštívili hlavne kvôli výstave Creative world, ktorá určite splnila svoj účel. Inšpirovali sme sa, nazbierali nové nápady, pokukali nové techniky a hor sa do výroby v roku 2018!

Pár inšpirácií...

Alžbeta Kobydová Autor článku

Mama, manželka, jogínka a v neposlednom rade človek nadšený pre zdravý životný štýl a vytvorenie harmónie vo všetkých oblastiach svojho života.

Podobné články

Potulky Škótskom
Ako sa zbaliť minimalisticky + cestovateľský zoznam
Čo znamená cestovať?