Deň pre seba

Publikované 24.10.2017

Zoberte si time off! Naše fyzické telo je obal nášho ozajstného ja, ale obal, o ktorý sa treba perfektne starať. Ako teda dokonale zrelaxovat?

Tento čas je časom iba pre vás. Čas, ktorý obohatí vaše dni, vráti telu energiu a doladí vo vás opäť úsmev. Skúste preto telefón dať, čo najviac mimo svojho dosahu. Do vlastného tela sa oplatí investovať. Investovať čas, pretože žijeme len raz a predsa nikto z nás nechce odísť bez toho, aby spoznal krásy svojho vlastného ja.

Vypnite elektroniku

Budťe chvíľu v tichu, iba sami so sebou so svojimi myšlienkami, pustite príjemnú relaxačnú hudbu

Zapáľte si sviečky, vonnú lampu alebo difúzer

Oblečte si pohodlné oblečenie

Uvarte si obľúbený čaj

Relaxujte - maľujte, tancujte, zacvičte si, starajte sa o svoju pleť, vlasy alebo robte čokoľvek, čo vo vás vyvoláva radosť

Pre seba väčšinou zvolím jedno poobedie do týždňa, no nie je to vždy úplne pravidelne. Oblečiem si tepláky, mikinu, hrubé ponožky alebo papuče. Zapálim všetky sviečky, himalájsku lampu a do vonnej lampy si nakvapkám esenciálny olej (najlepšia kombinácia borovica a grep). Uvarím čaj, sadnem si na chvíľu do lotosového sedu a meditujem. Potom plynule začnem jemne cvičiť, iba tak ako to moje telo práve cíti. Žiadny náročný pohyb, iba pohyb ktorý sprevádza moje myšlienky. Po tom si väčšinou pustím gitarovú jazzovú hudbu alebo pustím obľúbený seriál. Naplánujem si list vecí, ktoré musím v najbližších dňoch urobiť a takpovediac dobijem baterky, aby som všetko pekne počas týždňa stihla. Ako najradšej relaxujete vy?

Alžbeta Kobydová Autor článku

Mama, manželka, jogínka a v neposlednom rade človek nadšený pre zdravý životný štýl a vytvorenie harmónie vo všetkých oblastiach svojho života.

Podobné články

Ako si vyrábam vlastnú kozmetiku
Minimalizuj v kuchyni + zero waste tipy
Ako na hennu
Sprav svoj život krajším, MINIMALIZUJ