Čo do pôrodnice?

Publikované 13.12.2017

Ako novej matke mi začali biť do tela hormóny, a tak som si povedala, že aj články tohto typu zaradím do poradovníka zenhouse blogu. Osobne by mi veľmi pomohlo, keby mi niekto pred samotným aktom dal nejaké “babské rady”. Kedže protichodných informácií na nete je milión a človek nevie k čomu sa má prikláňať.

Určite v každej nemocnici budete potrebovať trošku iné veci. No je dobré cítiť sa pripravená a v pohode. Dopredu upozorňujem, že je veľmi obtiažne v týchto životných situáciách zostať Zero waste, no určite sa dá odpad aspoň trošku zredukovať.

Ja som rodila v Roosveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. Predtým som počula rôzne názory na personál a celkovo pôrodnícke oddelenie ako také, preto som bola pripravená na čokoľvek. Musím však povedať, že som mala pozitívne skúsenosti a môj pôrod prebehol hladko obratko. Trošku dlhší ako som čakala, ale s najvydarenejším výsledkom.

Kedy sa zbaliť a čo si zbaliť?

Kedy? Ja som balenie nechala na poslednú chvíľu - deň pred pôrodom, no niektoré potrebné veci som si v lekárni kúpila už dopredu.

Čo? Nižšie ako prílohu tohto článku pripájam dva zoznamy, jeden z pôrodnice a druhý z vlastnej skúsenosti. Verím, že poslúžia. Ja som na začiatku zbalila viac vecí ako bolo nutné. Tie, ktoré som nevyužila som do zoznamu nepísala.

Čo do pôrodnice (zoznam z nemocnice)

Čo do pôrodnice (moje babské rady)

Alžbeta Kobydová Autor článku

Mama, manželka, jogínka a v neposlednom rade človek nadšený pre zdravý životný štýl a vytvorenie harmónie vo všetkých oblastiach svojho života.

Podobné články

Čo si to? Dula? To je čo?
Látkové plienky a ich (ne)výhody
Šatka alebo nosič?
Bratislavčanka