Ako sa zbaliť minimalisticky + cestovateľský zoznam

Publikované 17.12.2017

Ideál je čo namenej vecí so všestranným využitím. Nechcete predsa so sebou trepať tri kufre. Tak poďme redukovať!

Moje najobľúbenejšie typy pre cestovateľov

(Tieto veci môžu poslúžiť aj ako tipy na darčeky)

Šichtové mydlo

Šichtové mydlo je jedným z mojich cestovateľských pomocníkov. Môžem si tak zbaliť menej oblečenia, hlavne keď zotrvávam na jednom mieste viac dní, radšej si veci operiem.

Tuhý šampón

Skvelý typ ako usetriť miesto a prípadné katastrofy v kufri. Musím sa priznať, že spočiatku som bola veľmi skeptická, ale nakoniec ma tento šampón očaril. Aj keď je maličký vydrží dosť dlho, pení ako blázon a vonia fajnovučko. Pozrite na sashe :)

Fľaša na vodu

Bez plastu to ide ľahšie a chutnejšie. Preto si so sebou zvyknem vziať fľašu na vodu. Ušetrím tak na letisku za balené vody a radšej pijem vodu z vodovodu, pokiaľ sa to dá. Samozrejme s výnimkou krajín, kde pitnú vodu nenájdete.

Cestovný uterák

Cestovný uterák na všetko. Či už idem na pláž alebo len tak potrebujem uterák, ktorý nezaberá polku kufra beriem so sebou toto malé čudo.

Sklenený pohár

Či už je to moj obľúbený Keepcup alebo takýto všestranne využiteľný zavárací pohár, nesmie chýbať v mojej cestovnej taške. Na kávu, smoothie, vodu alebo v sáčkovú polievku v núdzi.

Esenciálne oleje

Esenciálne oleje majú všestranné využitie. Teatree olej je vhodný na dezinfekciu, na jebáky ale kľudne aj ako repelent. Eucalyptový olej zas pomáha na nádchu a bolesti hlavy a tiež na tráviace ťažkosti. OSvedčil sa aj pri pôrode :). Tieto dva sú teda základom mojej lekárničky.

Kokosový olej

Má naozaj milión využití a tak môžeme ušetriť dosť veľa miesta, ktoré by nám ináč zaberali krémy, kondicionéry, krémy po opaľovaní alebo odličovač.

Samozrejme balenie vždy závisí hlavne od počasia, ale snažila som sa vám priblížiť ako vyzerajú moje “základné suroviny” nech sa vydám na akokoľvek dlhú cestu. Zoznam, ktorého sa môžete držať tak ako ja vám pribaľujem ako pozornosť a stiahnuť si ho môžete nižšie.

CESTOVATEĽSKÝ ZOZNAM

Docestovania!

Alžbeta Kobydová Autor článku

Mama, manželka, jogínka a v neposlednom rade človek nadšený pre zdravý životný štýl a vytvorenie harmónie vo všetkých oblastiach svojho života.

Podobné články

Ochutnávka Budapešti
Potulky Škótskom
Čo znamená cestovať?